De la Wikipedia, enciclopedia liberă.
Salt la navigare Salt la căutare Grupa A
Echipe participante
Clasament final
| Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|
| 1. | Biellese | 82 | 36 | 24 | 10 | 2 | 72 | 30 | +42 |
| 2. | Condiment | 78 | 36 | 23 | 9 | 4 | 62 | 27 | +35 |
| 3. | Fermă | 66 | 36 | 20 | 6 | 10 | 64 | 38 | +26 |
| 4. | Sarzaneză | 62 | 36 | 17 | 11 | 8 | 43 | 28 | +15 |
| 5. | Albese | 61 | 36 | 17 | 10 | 9 | 47 | 37 | +10 |
| 6. | Pro Settimo & Eureka | 57 | 36 | 16 | 9 | 11 | 48 | 40 | +8 |
| 7. | Savona | 53 | 36 | 14 | 11 | 11 | 43 | 35 | +8 |
| 8. | Derthona | 52 | 36 | 14 | 10 | 12 | 40 | 43 | -3 |
| 9. | Virtus Entella | 50 | 36 | 12 | 14 | 10 | 44 | 34 | +10 |
| 10. | Lavagnese | 48 | 36 | 11 | 15 | 10 | 35 | 33 | +2 |
| 11. | Pană | 44 | 36 | 10 | 14 | 12 | 28 | 30 | -2 |
| 12. | Rivoli | 42 | 36 | 10 | 12 | 14 | 39 | 44 | -5 |
| 13. | Rivarolese | 39 | 36 | 9 | 12 | 15 | 43 | 51 | -8 |
| 14. | Sestri Levante | 35 | 36 | 7 | 14 | 15 | 36 | 53 | -17 |
| 15. | Valle d'Aosta | 34 | 36 | 8 | 10 | 18 | 37 | 46 | -9 |
| 16. | Ciriè | 33 | 36 | 7 | 12 | 17 | 31 | 56 | -25 |
| 17. | Sestrese | 31 | 36 | 6 | 13 | 17 | 36 | 60 | -24 |
| 18. | Lottogiaveno | 30 | 36 | 7 | 9 | 20 | 29 | 48 | -19 |
| 19. | Novese | 26 | 36 | 7 | 5 | 24 | 21 | 65 | -44 |
Legendă:
- Promovat la Lega Pro Divizia a II-a 2009-2010 .
- Calificați-vă pentru play-off-uri sau play-out-uri.
- S-a calificat în playoff-urile naționale.
- Retrasă la Excelență 2009-2010 .
Reguli:
- Trei puncte de câștigat, unul de tras, zero de înfrânt.
- În cazul sosirii a două sau mai multe echipe cu puncte egale, clasamentul va fi întocmit în funcție de clasamentul detașat
- În cazul punctelor egale pentru promovări sau retrogradări, a avut loc un playoff.
Notă:
- La Spezia a fost apoi pescuit în Lega Pro Second Division 2009-2010 .
Rezultate
Tablou de bord
| ALB | BIE | CAS | CIR | CUN | DER | LAV | LOT | NOV | PRO | RIV | RIV | SAR | SAV | SES | SES | SPE | VAL | VIR |
---|
Albese | –––– | 1-1 | 2-1 | 1-1 | 1-0 | 2-0 | 1-0 | 0-0 | 2-0 | 1-4 | 3-2 | 2-2 | 1-1 | 0-0 | 2-0 | 0-0 | 1-2 | 2-0 | 3-1 |
Biellese | 1-0 | –––– | 3-1 | 3-0 | 3-1 | 2-0 | 2-1 | 2-1 | 5-0 | 2-1 | 1-1 | 2-2 | 3-1 | 2-1 | 3-1 | 4-0 | 0-0 | 4-1 | 0-1 |
Fermă | 1-2 | 2-0 | –––– | 3-0 | 0-1 | 0-1 | 1-0 | 4-1 | 2-0 | 2-3 | 2-1 | 2-1 | 1-0 | 2-0 | 1-1 | 4-0 | 2-5 | 2-0 | 0-1 |
Ciriè | 0-5 | 2-2 | 1-2 | –––– | 2-1 | 1-2 | 2-2 | 1-0 | 0-1 | 1-1 | 1-1 | 1-1 | 0-2 | 0-1 | 4-2 | 2-1 | 0-5 | 0-0 | 1-0 |
Pană | 0-1 | 0-0 | 0-0 | 0-0 | –––– | 1-1 | 1-1 | 0-1 | 1-0 | 0-0 | 2-0 | 1-2 | 1-3 | 1-0 | 0-0 | 3-0 | 1-0 | 1-1 | 1-1 |
Derthona | 2-0 | 0-0 | 0-3 | 1-0 | 1-0 | –––– | 2-2 | 2-0 | 1-0 | 3-0 | 1-1 | 1-1 | 1-1 | 2-2 | 2-0 | 2-0 | 0-2 | 0-0 | 1-1 |
Lavagnese | 0-0 | 2-2 | 2-3 | 2-1 | 1-1 | 1-0 | –––– | 2-1 | 2-0 | 1-1 | 1-0 | 2-0 | 1-0 | 0-1 | 1-1 | 0-0 | 0-3 | 1-1 | 0-0 |
Lottogiaveno | 0-2 | 1-4 | 0-1 | 1-0 | 0-1 | 4-0 | 1-1 | –––– | 0-1 | 1-0 | 2-2 | 1-1 | 0-0 | 0-2 | 3-1 | 0-0 | 0-1 | 0-1 | 1-1 |
Novese | 0-2 | 0-4 | 0-4 | 0-1 | 2-2 | 0-1 | 1-0 | 1-0 | –––– | 0-2 | 1-3 | 0-0 | 0-2 | 2-2 | 0-1 | 1-1 | 0-2 | 1-0 | 2-0 |
Pro al șaptelea | 1-1 | 0-1 | 0-2 | 0-2 | 1-1 | 3-2 | 1-2 | 2-0 | 1-1 | –––– | 2-1 | 2-0 | 3-1 | 0-2 | 1-0 | 3-0 | 3-1 | 1-1 | 1-3 |
Rivarolese | 3-1 | 0-1 | 3-3 | 2-1 | 0-2 | 0-2 | 1-0 | 0-0 | 4-0 | 0-2 | –––– | 1-1 | 0-2 | 0-1 | 2-1 | 1-1 | 3-1 | 3-4 | 0-0 |
Rivoli | 1-2 | 1-2 | 1-2 | 1-1 | 0-2 | 2-0 | 1-2 | 1-0 | 3-0 | 0-1 | 2-0 | –––– | 0-0 | 0-1 | 1-1 | 1-1 | 1-1 | 2-1 | 2-1 |
Sarzaneză | 5-1 | 0-1 | 0-3 | 1-1 | 0-0 | 2-1 | 1-0 | 3-1 | 1-0 | 1-1 | 1-2 | 1-0 | –––– | 1-0 | 1-1 | 3-0 | 1-0 | 3-2 | 0-0 |
Savona | 1-1 | 2-3 | 2-1 | 1-0 | 0-0 | 3-1 | 0-2 | 1-3 | 4-0 | 4-1 | 1-0 | 2-3 | 2-1 | –––– | 1-1 | 2-2 | 0-1 | 3-1 | 0-0 |
Sestrese | 1-0 | 1-2 | 2-2 | 1-1 | 2-1 | 1-2 | 0-0 | 3-2 | 3-2 | 1-2 | 1-1 | 1-2 | 0-1 | 1-0 | –––– | 2-5 | 1-3 | 0-3 | 2-2 |
Sestri Levante | 1-2 | 3-3 | 2-2 | 4-3 | 3-0 | 2-0 | 1-1 | 3-0 | 2-1 | 1-3 | 0-0 | 0-1 | 0-1 | 0-0 | 0-0 | –––– | 1-2 | 0-1 | 1-0 |
Condiment | 2-0 | 0-0 | 2-1 | 0-0 | 1-0 | 2-2 | 2-1 | 1-1 | 2-1 | 1-0 | 5-2 | 1-0 | 1-1 | 0-0 | 2-0 | 3-1 | –––– | 3-0 | 2-1 |
Valle d'Aosta | 1-2 | 1-2 | 0-0 | 3-0 | 2-0 | 1-2 | 0-1 | 1-2 | 2-3 | 0-1 | 1-2 | 3-0 | 0-0 | 2-0 | 1-1 | 0-0 | 0-1 | –––– | 1-1 |
Virtus Entella | 2-0 | 1-2 | 1-2 | 3-0 | 0-1 | 3-1 | 0-0 | 2-1 | 3-0 | 0-0 | 1-1 | 3-2 | 0-1 | 1-1 | 4-1 | 2-0 | 2-2 | 2-1 | –––– |
Calendar
exterior (primul) | Prima zi | retur (20ª) | | | | | |
---|
7 sept. | 4-1 | Biellese-Valle d'Aosta | 2-1 | 11 ian | 4-0 | Casale-Sestri Levante | 2-2 | 0-1 | Cuneo-Lottogiaveno | 1-0 | 1-0 | Derthona-Ciriè | 2-1 | 2-0 | Lavagnese-Rivoli | 2-1 | 2-2 | Novese-Savona | 0-4 | 3-1 | Rivarolese-Albese | 2-3 | 0-1 | Sestrese-Sarzanese | 1-1 | 0-0 | Virtus Entella-Pro Settimo | 3-1 | | Odihna: condiment | |
| exterior (al 2-lea) | A doua zi | retur (21) | | | | | |
---|
14 sept. | 2-0 | Albese-Novese | 2-0 | 18 ianuarie | 2-2 | Ciriè-Lavagnese | 1-2 | 3-1 | Lottogiaveno-Sestrese | 2-3 | 0-2 | Pro Settimo-Casale | 3-2 | 2-0 | Rivoli-Rivarolese | 1-1 | 2-1 | Sarzanese-Derthona | 1-1 | 0-1 | Savona-Spezia | 0-0 | 3-0 | Sestri Levante-Cuneo | 0-3 | 1-1 | Valea Aosta-Virtus Entella | 1-2 | | Odihna: Biellese | |
|
exterior (3) | A 3-a zi | retur (22) | | | | | |
---|
17 sept | 2-0 | Casale-Valle d'Aosta | 0-0 | 21 ian | 0-0 | Cuneo-Pro Settimo | 1-1 | 2-0 | Derthona-Lottogiaveno | 0-4 | 1-0 | Lavagnese-Sarzanese | 0-1 | 0-0 | Novese-Rivoli | 0-3 | 2-1 | Rivarolese-Ciriè | 1-1 | 2-5 | Sestrese-Sestri Levante | 0-0 | 2-0 | Spezia-Albese | 2-1 | 1-2 | Virtus Entella-Biellese | 1-0 | | Odihna: Savona | |
| exterior (al 4-lea) | A 4-a zi | retur (23) | | | | | |
---|
21 sept | 0-0 | Albese-Savona | 1-1 | 25 ian | 3-1 | Biellese-Casale | 0-2 | 0-1 | Ciriè-Novese | 1-0 | 1-1 | Lottogiaveno-Lavagnese | 1-2 | 1-0 | Pro Settimo-Sestrese | 2-1 | 1-1 | Rivoli-Spezia | 0-1 | 1-2 | Sarzanese-Rivarolese | 2-0 | 2-0 | Sestri Levante-Derthona | 0-2 | 2-0 | Valea Aosta-Cuneo | 1-1 | | Odihna: Virtus Entella | |
|
exterior (5) | A 5-a zi | retur (24) | | | | | |
---|
28 sept | 0-1 | Casale-Virtus Entella | 2-1 | 1 februarie | 0-0 | Cuneo-Biellese | 1-3 | 3-0 | Derthona-Pro al șaptelea | 2-3 | 0-0 | Lavagnese-Sestri Levante | 1-1 | 0-2 | Novese-Sarzanese | 0-1 | 0-0 | Rivarolese-Lottogiaveno | 2-2 | 2-3 | Savona-Rivoli | 1-0 | 0-3 | Sestrese-Valle d'Aosta | 1-1 | 0-0 | Spice-Ciriè | 5-0 | | Odihna: Albese | |
| exterior (6) | A 6-a zi | retur (25) | | | | | |
---|
5 octombrie | 3-1 | Biellese-Sestrese | 2-1 | 15 februarie | 0-1 | Ciriè-Savona | 0-1 | 0-1 | Lottogiaveno-Novese | 0-1 | 1-2 | Pro Settimo-Lavagnese | 1-1 | 1-2 | Rivoli-Albese | 2-2 | 1-0 | Sarzanese-Spezia | 1-1 | 0-0 | Sestri Levante-Rivarolese | 1-1 | 1-2 | Valea Aosta-Derthona | 0-0 | 0-1 | Virtus Entella-Cuneo | 1-1 | | Odihna: Casale | |
|
exterior (al 7-lea) | A 7-a zi | retur (26) | | | | | |
---|
12 oct | 1-1 | Albese-Ciriè | 5-0 | 22 februarie | 0-0 | Cuneo-Casale | 1-0 | 0-0 | Derthona-Biellese | 0-2 | 1-1 | Lavagnese-Valea Aosta | 1-0 | 1-1 | Novese-Sestri Levante | 1-2 | 0-2 | Rivarolese-Pro Settimo | 1-2 | 2-1 | Savona-Sarzanese | 0-1 | 2-2 | Sestrese-Virtus Entella | 1-4 | 1-1 | Spezia-Lottogiaveno | 1-0 | | Odihna: Rivoli | |
| exterior (8) | A 8-a zi | retur (27) | | | | | |
---|
19 oct | 2-1 | Biellese-Lavagnese | 2-2 | 1 mar. | 1-1 | Casale-Sestrese | 2-2 | 1-1 | Ciriè-Rivoli | 1-1 | 0-2 | Lottogiaveno-Savona | 3-1 | 1-1 | Pro Settimo-Novese | 2-0 | 5-1 | Sarzanese-Albese | 1-1 | 1-2 | Sestri Levante-Spezia | 1-3 | 1-2 | Valle d'Aosta-Rivarolese | 4-3 | 3-1 | Virtus Entella-Derthona | 1-1 | | Odihna: Cuneo | |
|
exterior (9) | A 9-a zi | retur (28) | | | | | |
---|
26 oct | 0-0 | Albese-Lottogiaveno | 2-0 | 8 mar. | 0-3 | Derthona-Casale | 1-0 | 0-0 | Lavagnese-Virtus Entella | 0-0 | 1-0 | Novese-Valle d'Aosta | 3-2 | 0-1 | Rivarolese-Biellese | 1-1 | 0-0 | Rivoli-Sarzanese | 0-1 | 2-2 | Savona-Sestri Levante | 0-0 | 2-1 | Sestrese-Cuneo | 0-0 | 1-0 | Spezia-Pro Settimo | 1-3 | | Odihna: Ciriè | |
| exterior (al 10-lea) | A 10-a zi | retur (29ª) | | | | | |
---|
2 noiembrie | 5-0 | Biellese-Novese | 4-0 | 15 mar. | 1-0 | Casale-Lavagnese | 3-2 | 1-1 | Cuneo-Derthona | 0-1 | 1-1 | Lottogiaveno-Rivoli | 0-1 | 0-2 | Pro Settimo-Savona | 1-4 | 1-1 | Sarzanese-Ciriè | 2-0 | 1-2 | Sestri Levante-Albese | 0-0 | 0-1 | Valea Aosta-Spezia | 0-3 | 1-1 | Virtus Entella-Rivarolese | 0-0 | | Odihna: Sestrese | |
|
un sens (11) | Ziua a 11-a | retur (30ª) | | | | | |
---|
5 noiembrie | 1-4 | Albese-Pro Settimo | 1-1 | 18 mar. | 1-0 | Ciriè-Lottogiaveno | 0-1 | 2-0 | Derthona-Sestrese | 2-1 | 1-1 | Lavagnese-Cuneo | 1-1 | 2-0 | Novese-Virtus Entella | 0-3 | 3-3 | Rivarolese-Casale | 1-2 | 1-1 | Rivoli-Sestri Levante | 1-0 | 3-1 | Savona-Valle d'Aosta | 0-2 | 0-0 | Spezia-Biellese | 0-0 | | Odihna: sarzaneză | |
| într-un singur sens (al 12-lea) | A 12-a zi | retur (31ª) | | | | | |
---|
9 nov. | 2-1 | Biellese-Savona | 3-2 | 22 mar. | 2-0 | Casale-Novese | 4-0 | 2-0 | Cuneo-Rivarolese | 2-0 | 0-0 | Lottogiaveno-Sarzanese | 1-3 | 2-0 | Pro Settimo-Rivoli | 1-0 | 0-0 | Sestrese-Lavagnese | 1-1 | 4-3 | Sestri Levante-Ciriè | 1-2 | 1-2 | Valle d'Aosta-Albese | 0-2 | 2-2 | Virtus Entella-Spezia | 1-2 | | Odihna: Derthona | |
|
un sens (al 13-lea) | A 13-a zi | retur (32ª) | | | | | |
---|
16 nov. | 1-1 | Albese-Biellese | 0-1 | 29 mar. | 1-1 | Ciriè-Pro Settimo | 2-0 | 1-0 | Lavagnese-Derthona | 2-2 | 2-2 | Novese-Cuneo | 0-1 | 2-1 | Rivarolese-Sestrese | 1-1 | 2-1 | Valea Rivoli-Aosta | 0-3 | 3-0 | Sarzanese-Sestri Levante | 1-0 | 0-0 | Savona-Virtus Entella | 1-1 | 2-1 | Spezia-Casale | 5-2 | | Odihna: Lottogiaveno | |
| un sens (al 14-lea) | Ziua a 14-a | retur (33) | | | | | |
---|
23 nov. | 2-2 | Biellese-Rivoli | 2-1 | 4 aprilie | 2-0 | Casale-Savona | 1-2 | 1-0 | Cuneo-Spezia | 0-1 | 1-1 | Derthona-Rivarolese | 2-0 | 3-1 | Pro Settimo-Sarzanese | 1-1 | 3-2 | Sestrese-Novese | 1-0 | 3-0 | Sestri Levante-Lottogiaveno | 0-0 | 3-0 | Valle d'Aosta-Ciriè | 0-0 | 2-0 | Virtus Entella-Albese | 1-3 | | Odihna: Lavagnese | |
|
un sens (al 15-lea) | A 15-a zi | retur (34ª) | | | | | |
---|
30 noiembrie | 2-1 | Albese-Casale | 2-1 | 19 apr. | 2-2 | Ciriè-Biellese | 0-3 | 1-0 | Lottogiaveno-Pro Settimo | 0-2 | 0-1 | Novese-Derthona | 0-1 | 1-0 | Rivarolese-Lavagnese | 0-1 | 2-1 | Rivoli-Virtus Entella | 2-3 | 3-2 | Sarzanese-Valle d'Aosta | 0-0 | 0-0 | Savona-Cuneo | 0-1 | 2-0 | Spezia-Sestrese | 3-1 | | Odihna: Sestri Levante | |
| exterior (16) | A 16-a zi | retur (35ª) | | | | | |
---|
7 dec. | 3-1 | Biellese-Sarzanese | 1-0 | 26 apr. | 2-1 | Casale-Rivoli | 2-1 | 0-1 | Cuneo-Albese | 0-1 | 0-2 | Derthona-Spezia | 2-2 | 2-0 | Lavagnese-Novese | 0-1 | 3-0 | Pro Settimo-Sestri Levante | 3-1 | 1-0 | Sestrese-Savona | 1-1 | 1-2 | Valle d'Aosta-Lottogiaveno | 1-0 | 3-0 | Virtus Entella-Ciriè | 0-1 | | Odihna: Rivarolese | |
|
exterior (al 17-lea) | Ziua a 17-a | retur (36ª) | | | | | |
---|
14 dec. | 2-0 | Albese-Sestrese | 0-1 | 3 mai | 1-2 | Ciriè-Casale | 0-3 | 1-4 | Lottogiaveno-Biellese | 1-2 | 1-3 | Novese-Rivarolese | 0-4 | 0-2 | Rivoli-Cuneo | 2-1 | 0-0 | Sarzanese-Virtus Entella | 1-0 | 3-1 | Savona-Derthona | 2-2 | 0-1 | Sestri Levante-Valea Aosta | 0-0 | 2-1 | Spezia-Lavagnese | 3-0 | | Odihna: Pro Settimo | |
| un sens (al 18-lea) | A 18-a zi | retur (37ª) | | | | | |
---|
21 dec. | 4-0 | Biellese-Sestri Levante | 3-3 | 10 mai | 1-0 | Casale-Sarzanese | 3-0 | 0-0 | Cuneo-Ciriè | 1-2 | 2-0 | Derthona-Albese | 0-2 | 0-1 | Lavagnese-Savona | 2-0 | 3-1 | Rivarolese-Spezia | 2-5 | 1-2 | Sestrese-Rivoli | 1-1 | 0-1 | Valle d'Aosta-Pro Settimo | 1-1 | 2-1 | Virtus Entella-Lottogiaveno | 1-1 | | Odihna: Novese | |
|
exterior (19) | Ziua a 19-a | retur (38ª) | | | | | |
---|
4 ianuarie | 1-0 | Albese-Lavagnese | 0-0 | 17 mai | 4-2 | Ciriè-Sestrese | 1-1 | 0-1 | Lottogiaveno-Casale | 1-4 | 0-1 | Pro Settimo-Biellese | 1-2 | 2-0 | Rivoli-Derthona | 1-1 | 0-0 | Sarzanese-Cuneo | 3-1 | 1-0 | Savona-Rivarolese | 1-0 | 1-0 | Sestri Levante-Virtus Entella | 0-2 | 2-1 | Spezia-Novese | 2-0 | | Odihna: Valea Aosta | |
| |
|
Play-off-uri
Simula
Semifinale
Finala
Play-out
Grupa B
Echipe participante
Clasament final
| Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|
| 1. | Pro Belvedere | 71 | 34 | 20 | 11 | 3 | 46 | 24 | +22 |
| 2. | Renate | 64 | 34 | 17 | 13 | 4 | 60 | 34 | +26 |
| 3. | Colognese | 60 | 34 | 16 | 12 | 6 | 50 | 35 | +15 |
| 4. | Sestese | 60 | 34 | 18 | 6 | 10 | 52 | 38 | +14 |
| 5. | AlzanoDinners | 59 | 34 | 16 | 11 | 7 | 43 | 30 | +13 |
| 6. | Tritiu | 53 | 34 | 14 | 11 | 9 | 41 | 34 | +7 |
| 7. | Turate | 49 | 34 | 13 | 10 | 11 | 38 | 35 | +3 |
| 8. | Darfo Boario | 48 | 34 | 13 | 9 | 12 | 52 | 45 | +7 |
| 9. | Voghera | 45 | 34 | 10 | 15 | 9 | 40 | 41 | -1 |
| 10. | Solbiatese | 41 | 34 | 10 | 11 | 13 | 31 | 38 | -7 |
| 11. | Noul Verolez | 39 | 34 | 9 | 12 | 13 | 36 | 37 | -1 |
| 12. | Casteggio Broni | 37 | 34 | 9 | 10 | 15 | 35 | 56 | -21 |
| 13. | Olginatese | 37 | 34 | 11 | 4 | 19 | 39 | 50 | -11 |
| 14. | Caratese | 36 | 34 | 7 | 15 | 12 | 27 | 31 | -4 |
| 15. | Merate | 33 | 34 | 9 | 6 | 19 | 39 | 56 | -17 |
| 16. | Fotbal Caravaggese | 32 | 34 | 5 | 17 | 12 | 27 | 37 | -10 |
| 17. | Borgomanero | 28 | 34 | 6 | 10 | 18 | 37 | 54 | -17 |
| 18. | Fanfulla (-1) | 25 | 34 | 3 | 17 | 14 | 24 | 42 | -18 |
Legendă:
- Promovat la Lega Pro Divizia a II-a 2009-2010 .
- Calificați-vă pentru play-off-uri sau play-out-uri.
- S-a calificat în playoff-urile naționale.
- Retrasă la excelență 2009-2010 .
Reguli:
- Trei puncte de câștigat, unul de tras, zero de înfrânt.
- În cazul sosirii a două sau mai multe echipe cu puncte egale, clasamentul va fi întocmit în funcție de clasamentul detașat
- În cazul punctelor egale pentru promovări sau retrogradări, a avut loc un playoff.
Notă:
- Fanfulla a executat 1 punct de penalizare.
Rezultate
Tablou de bord
| LIFT | BOR | MAȘINĂ | MAȘINĂ | CAS | CU | DAR | VENTILATOR | MARI | NOU | OLG | PRO | REN | TUR | SES | SOL | TRI | VOG |
---|
AlzanoDinners | –––– | 0-0 | 1-0 | 0-0 | 4-0 | 3-1 | 2-0 | 1-0 | 2-2 | 0-2 | 1-0 | 1-1 | 2-1 | 1-0 | 1-1 | 0-1 | 2-1 | 2-0 |
Borgomanero | 2-3 | –––– | 2-1 | 0-2 | 0-2 | 0-1 | 1-1 | 1-1 | 0-1 | 3-4 | 1-0 | 0-1 | 2-2 | 1-3 | 0-2 | 2-3 | 1-1 | 1-2 |
Caratese | 2-3 | 1-1 | –––– | 1-1 | 1-1 | 2-0 | 0-0 | 0-0 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | 1-2 | 1-2 | 2-1 | 1-2 | 1-2 | 0-0 | 0-0 |
Caravaggese | 0-0 | 2-2 | 0-2 | –––– | 2-4 | 0-0 | 1-2 | 0-0 | 2-1 | 2-0 | 0-1 | 0-0 | 0-2 | 0-1 | 1-2 | 2-1 | 0-0 | 1-0 |
Casteggio Broni | 1-3 | 0-0 | 1-0 | 0-0 | –––– | 0-2 | 2-1 | 0-0 | 1-2 | 2-1 | 0-1 | 3-4 | 1-4 | 0-3 | 2-0 | 0-0 | 2-3 | 1-1 |
Colognese | 2-1 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 4-1 | –––– | 3-2 | 2-2 | 2-1 | 4-2 | 3-0 | 1-1 | 3-3 | 2-0 | 0-0 | 1-0 | 1-1 | 2-2 |
Darfo Boario | 1-2 | 3-0 | 1-1 | 2-2 | 4-0 | 0-1 | –––– | 2-0 | 3-1 | 3-2 | 2-0 | 0-0 | 1-2 | 2-0 | 3-2 | 3-2 | 1-1 | 1-1 |
Fanfulla | 0-2 | 2-1 | 0-0 | 1-1 | 1-1 | 2-2 | 1-1 | –––– | 2-1 | 1-3 | 1-1 | 0-1 | 1-1 | 0-1 | 1-2 | 1-1 | 0-2 | 0-0 |
Merate | 0-1 | 2-3 | 0-1 | 1-1 | 1-0 | 1-1 | 4-2 | 1-2 | –––– | 2-0 | 3-1 | 2-4 | 0-2 | 3-1 | 2-0 | 0-1 | 0-2 | 0-2 |
Noul Verolez | 0-0 | 0-0 | 1-1 | 0-0 | 1-1 | 2-3 | 0-1 | 2-0 | 3-0 | –––– | 0-0 | 0-0 | 1-1 | 0-1 | 2-0 | 0-0 | 1-0 | 0-1 |
Olginatese | 1-1 | 1-2 | 1-2 | 2-1 | 4-0 | 0-2 | 4-1 | 4-1 | 3-2 | 1-0 | –––– | 2-2 | 1-3 | 2-0 | 1-2 | 0-1 | 0-3 | 2-4 |
Pro Belvedere | 2-1 | 1-0 | 1-0 | 3-2 | 1-1 | 1-0 | 2-0 | 1-0 | 1-0 | 1-2 | 1-0 | –––– | 1-1 | 3-0 | 1-0 | 1-1 | 0-0 | 2-1 |
Renate | 2-0 | 4-2 | 1-2 | 2-0 | 2-0 | 2-2 | 2-1 | 2-1 | 0-0 | 2-0 | 0-1 | 2-0 | –––– | 1-1 | 2-0 | 1-1 | 2-1 | 1-1 |
Turate | 0-0 | 2-1 | 0-0 | 0-0 | 1-2 | 1-0 | 1-3 | 1-1 | 3-0 | 0-0 | 2-0 | 1-2 | 1-1 | –––– | 0-2 | 1-0 | 2-0 | 3-0 |
Sestese | 4-2 | 2-4 | 1-0 | 2-0 | 0-0 | 0-2 | 2-1 | 0-0 | 4-1 | 4-2 | 3-1 | 1-0 | 3-2 | 3-3 | –––– | 0-1 | 3-0 | 0-0 |
Solbiatese | 0-0 | 1-3 | 1-1 | 1-0 | 1-3 | 3-0 | 1-1 | 1-0 | 0-2 | 1-1 | 1-0 | 0-3 | 1-1 | 1-1 | 0-1 | –––– | 2-3 | 0-1 |
Tritiu | 3-1 | 2-1 | 0-0 | 1-1 | 1-2 | 1-0 | 2-1 | 1-0 | 1-1 | 1-0 | 3-0 | 1-1 | 1-3 | 1-2 | 1-0 | 1-0 | –––– | 1-1 |
Voghera | 0-0 | 0-0 | 2-0 | 2-2 | 3-1 | 0-0 | 0-2 | 2-2 | 4-1 | 0-3 | 1-4 | 0-1 | 1-1 | 1-1 | 1-4 | 3-1 | 3-1 | –––– |
Calendar
exterior (primul) | Prima zi | retur (18) | | | | | |
---|
7 sept. | 1-0 | AlzanoCene-Fanfulla | 2-0 | 11 ian | 1-3 | Borgomanero-Turate | 1-2 | 1-1 | Caratese-Nuova Verolese | 1-1 | 3-4 | Casteggio Broni-Pro Belvedere | 1-1 | 0-0 | Colognese-Sestese | 2-0 | 4-2 | Merate-Darfo Boario | 1-3 | 2-4 | Olginatese-Voghera | 4-1 | 1-0 | Solbiatese-Caravaggese | 1-2 | 1-3 | Tritium-Renate | 1-2 |
| exterior (al 2-lea) | A doua zi | retur (19) | | | | | |
---|
14 sept. | 0-0 | Caravaggese-Tritium | 1-1 | 18 ianuarie | 3-2 | Darfo Boario-Solbiatese | 1-1 | 0-0 | Fanfulla-Caratese | 0-0 | 2-3 | Noul verolez-colognez | 2-4 | 1-0 | Pro Belvedere-Merate | 4-2 | 2-0 | Renate-AlzanoCene | 1-2 | 1-2 | Turate-Casteggio Broni | 3-0 | 3-1 | Sestese-Olginatese | 2-1 | 0-0 | Voghera-Borgomanero | 2-1 |
|
exterior (3) | A 3-a zi | retur (20ª) | | | | | |
---|
21 sept | 1-1 | AlzanoCene-Sestese | 2-4 | 25 ian | 0-0 | Caratese-Voghera | 0-2 | 0-0 | Casteggio Broni-Caravaggese | 4-2 | 1-0 | Colognese-Borgomanero | 1-0 | 0-2 | Merate-Renate | 0-0 | 2-0 | Olginatese-Turate | 0-2 | 2-0 | Pro Belvedere-Darfo Boario | 0-0 | 1-0 | Solbiatese-Fanfulla | 1-1 | 1-0 | Tritium-Nuova Verolese | 0-1 |
| exterior (al 4-lea) | A 4-a zi | retur (21) | | | | | |
---|
28 sept | 1-0 | Borgomanero-Olginatese | 2-1 | 1 februarie | 2-1 | Caravaggese-Merate | 1-1 | 4-0 | Darfo Boario-Casteggio Broni | 1-2 | 0-2 | Fanfulla-Tritium | 0-1 | 0-0 | Nuova Verolese-AlzanoCene | 2-0 | 1-1 | Renate-Solbiatese | 1-1 | 1-2 | Turate-Pro Belvedere | 0-3 | 1-0 | Sestese-Caratese | 2-1 | 0-0 | Voghera-Colognese | 2-2 |
|
exterior (5) | A 5-a zi | retur (22) | | | | | |
---|
5 octombrie | 0-0 | AlzanoCene-Borgomanero | 3-2 | 15 februarie | 1-0 | Caratese-Olginatese | 2-1 | 0-0 | Casteggio Broni-Fanfulla | 1-1 | 2-0 | Colognese-Turate | 0-1 | 2-2 | Darfo Boario-Caravaggese | 2-1 | 2-0 | Merate-Nuova Verolese | 0-3 | 1-1 | Pro Belvedere-Renate | 0-2 | 0-1 | Solbiatese-Sestese | 1-0 | 1-1 | Tritium-Voghera | 1-3 |
| exterior (6) | A 6-a zi | retur (23) | | | | | |
---|
12 oct | 2-1 | Borgomanero-Caratese | 1-1 | 22 februarie | 0-0 | Caravaggese-Pro Belvedere | 2-3 | 2-1 | Fanfulla-Merate | 2-1 | 0-0 | Nou verolez-solbiatez | 1-1 | 0-2 | Olginatese-Colognese | 0-3 | 2-0 | Renate-Casteggio Broni | 4-1 | 1-3 | Turate-Darfo Boario | 0-2 | 3-0 | Sestese-Tritium | 0-1 | 0-0 | Voghera-AlzanoCene | 0-2 |
|
exterior (al 7-lea) | A 7-a zi | retur (24) | | | | | |
---|
19 oct | 3-1 | AlzanoCene-Colognese | 1-2 | 1 mar. | 2-1 | Caratese-Turate | 0-0 | 0-2 | Caravaggese-Renate | 0-2 | 2-0 | Casteggio Broni-Sestese | 0-0 | 2-0 | Darfo Boario-Fanfulla | 1-1 | 0-2 | Merate-Voghera | 1-4 | 1-2 | Pro Belvedere-Nuova Verolese | 0-0 | 1-3 | Solbiatese-Borgomanero | 3-2 | 3-0 | Tritiu-olginat | 3-0 |
| exterior (8) | A 8-a zi | retur (25) | | | | | |
---|
26 oct | 1-1 | Borgomanero-Tritium | 1-2 | 8 mar. | 1-0 | Colognese-Caratese | 0-2 | 0-1 | Fanfulla-Pro Belvedere | 0-1 | 1-1 | Nuova Verolese-Casteggio Broni | 1-2 | 1-1 | Olginatese-AlzanoCene | 0-1 | 2-1 | Renate-Darfo Boario | 2-1 | 0-0 | Turate-Caravaggese | 1-0 | 4-1 | Sestese-Merate | 0-2 | 3-1 | Voghera-Solbiatese | 1-0 |
|
exterior (9) | A 9-a zi | retur (26) | | | | | |
---|
2 noiembrie | 1-0 | AlzanoCene-Turat | 0-0 | 15 mar. | 2-0 | Caravaggese-Nuova Verolese | 0-0 | 0-0 | Casteggio Broni-Borgomanero | 2-0 | 3-2 | Darfo Boario-Sestese | 1-2 | 3-1 | Merat-olginat | 2-3 | 2-1 | Pro Belvedere-Voghera | 1-0 | 2-1 | Renate-Fanfulla | 1-1 | 3-0 | Solbiatese-Colognese | 0-1 | 0-0 | Tritium-Caratese | 0-0 |
| exterior (al 10-lea) | A 10-a zi | retur (27) | | | | | |
---|
9 nov. | 0-1 | Borgomanero-Merate | 3-2 | 22 mar. | 2-3 | Caratese-AlzanoCene | 0-1 | 1-1 | Colognese-Tritium | 0-1 | 1-1 | Fanfulla-Caravaggese | 0-0 | 0-1 | Nuova Verolese-Darfo Boario | 2-3 | 0-1 | Olginatese-Solbiatese | 0-1 | 1-1 | Turate-Renate | 1-1 | 1-0 | Sestese-Pro Belvedere | 0-1 | 3-1 | Voghera-Casteggio Broni | 1-1 |
|
un sens (11) | Ziua a 11-a | retur (28) | | | | | |
---|
16 nov. | 1-0 | Caravaggese-Voghera | 2-2 | 29 mar. | 0-2 | Casteggio Broni-Colognese | 1-4 | 3-0 | Darfo Boario-Borgomanero | 1-1 | 1-3 | Fanfulla-Nuova Verolese | 0-2 | 0-1 | Merat-Caratese | 1-1 | 1-0 | Pro Belvedere-Olginatese | 2-2 | 2-0 | Renate-Sestese | 2-3 | 0-0 | Solbiatese-AlzanoCene | 1-0 | 1-2 | Tritium-Turat | 0-2 |
| într-un singur sens (al 12-lea) | A 12-a zi | retur (29ª) | | | | | |
---|
23 nov. | 2-1 | AlzanoCene-Tritium | 1-3 | 4 aprilie | 0-1 | Borgomanero-Pro Belvedere | 0-1 | 1-2 | Caratese-Solbiatese | 1-1 | 2-1 | Colognese-Merate | 1-1 | 1-1 | Noul Verolese-Renate | 0-2 | 4-0 | Olginatese-Casteggio Broni | 1-0 | 1-1 | Turate-Fanfulla | 1-0 | 2-0 | Sestese-Caravaggese | 2-1 | 0-2 | Voghera-Darfo Boario | 1-1 |
|
un sens (al 13-lea) | A 13-a zi | retur (30ª) | | | | | |
---|
30 noiembrie | 0-1 | Caravaggese-Olginatese | 1-2 | 19 apr. | 1-3 | Casteggio Broni-AlzanoCene | 0-4 | 0-1 | Darfo Boario-Colognese | 2-3 | 0-0 | Fanfulla-Voghera | 2-2 | 0-2 | Merat-tritiu | 1-1 | 2-0 | Noul Verolese-Sestese | 2-4 | 1-0 | Pro Belvedere-Caratese | 2-1 | 4-2 | Renate-Borgomanero | 2-2 | 1-1 | Solbiatese-Turate | 0-1 |
| un sens (al 14-lea) | Ziua a 14-a | retur (31ª) | | | | | |
---|
7 dec. | 2-2 | AlzanoCene-Merat | 1-0 | 26 apr. | 0-2 | Borgomanero-Caravaggese | 2-2 | 1-1 | Caratese-Casteggio Broni | 0-1 | 1-1 | Colognese-Pro Belvedere | 0-1 | 4-1 | Olginatese-Darfo Boario | 0-2 | 0-0 | Turate-Nuova Verolese | 1-0 | 0-0 | Sestese-Fanfulla | 2-1 | 1-0 | Tritium-Solbiatese | 3-2 | 1-1 | Voghera-Renate | 1-1 |
|
un sens (al 15-lea) | A 15-a zi | retur (32ª) | | | | | |
---|
14 dec. | 0-0 | Caravaggese-Colognese | 1-1 | 3 mai | 2-3 | Casteggio Broni-Tritium | 2-1 | 1-1 | Darfo Boario-Caratese | 0-0 | 2-1 | Fanfulla-Borgomanero | 1-1 | 0-1 | Merat-Solbiatez | 2-0 | 0-1 | Nuova Verolese-Voghera | 3-0 | 2-1 | Pro Belvedere-AlzanoCene | 1-1 | 0-1 | Renate-Olginatese | 3-1 | 3-3 | Sestese-Turate | 2-0 |
| exterior (16) | A 16-a zi | retur (33) | | | | | |
---|
21 dec. | 0-0 | AlzanoCene-Caravaggese | 0-0 | 10 mai | 0-2 | Borgomanero-Sestese | 4-2 | 1-2 | Caratese-Renate | 2-1 | 2-2 | Colognese-Fanfulla | 2-2 | 1-0 | Merate-Casteggio Broni | 2-1 | 1-0 | Olginatese-Nuova Verolese | 0-0 | 0-3 | Solbiatese-Pro Belvedere | 1-1 | 2-1 | Tritium-Darfo Boario | 1-1 | 1-1 | Voghera-Turate | 0-3 |
|
exterior (al 17-lea) | Ziua a 17-a | retur (34ª) | | | | | |
---|
4 ianuarie | 0-2 | Caravaggese-Caratese | 1-1 | 17 mai | 0-0 | Casteggio Broni-Solbiatese | 3-1 | 1-2 | Darfo Boario-AlzanoCene | 0-2 | 1-1 | Fanfulla-Olginatese | 1-4 | 0-0 | Nuova Verolese-Borgomanero | 4-3 | 0-0 | Pro Belvedere-Tritium | 1-1 | 2-2 | Renate-Colognese | 3-3 | 3-0 | Turat-Merat | 1-3 | 0-0 | Sestese-Voghera | 4-1 |
| |
|
Play-off-uri
Play-off locul 12
Simula
Semifinale
Finala
| Rezultate | | Loc și dată |
---|
Renate | 2-1 | Colognese | 31 mai 2009 |
|
Play-out
Grupa C
Echipe participante
Clasament final
| Pos. | Echipă | Pt | G. | V. | Nu. | P. | GF | GS | DR |
---|
| 1. | Sacilese | 73 | 34 | 22 | 7 | 5 | 61 | 30 | +31 |
| 2. | Eurotezze | 65 | 34 | 19 | 8 | 7 | 49 | 36 | +13 |
| 3. | Domegliara | 59 | 34 | 17 | 8 | 9 | 40 | 26 | +14 |
| 4. | Uniunea a cincea | 58 | 34 | 17 | 7 | 10 | 46 | 34 | +12 |
| 5. | Chioggia Sottomarina | 54 | 34 | 15 | 9 | 10 | 43 | 34 | +9 |
| 6. | Pordenone | 50 | 34 | 12 | 14 | 8 | 39 | 30 | +9 |
| 7. | Belluno (-1) | 48 | 34 | 12 | 13 | 9 | 49 | 32 | +17 |
| 8. | Tamai | 46 | 34 | 10 | 16 | 8 | 38 | 33 | +5 |
| 9. | Virtus Verona | 44 | 34 | 11 | 11 | 12 | 36 | 35 | +1 |
| 10. | Sanvitese | 44 | 34 | 10 | 14 | 10 | 39 | 43 | -4 |
| 11. | Orașul Jesolo | 42 | 34 | 8 | 18 | 8 | 34 | 36 | -2 |
| 12. | Sagetaria Julia | 42 | 34 | 10 | 12 | 12 | 45 | 51 | -6 |
| 13. | Trento | 37 | 34 | 7 | 16 | 11 | 31 | 36 | -5 |
| 14. | Montebelluna | 35 | 34 | 9 | 8 | 17 | 28 | 39 | -11 |
| 15. | Sumă | 35 | 34 | 8 | 11 | 15 | 28 | 42 | -14 |
| 16. | Montecchio | 33 | 34 | 8 | 9 | 17 | 36 | 52 | -16 |
| 17. | San Donà | 30 | 34 | 6 | 12 | 16 | 25 | 43 | -18 |
| 18. | Bolzano | 21 | 34 | 4 | 9 | 21 | 23 | 58 | -35 |
Legendă:
- Promovat la Lega Pro Divizia a II-a 2009-2010 .
- Calificați-vă pentru play-off-uri sau play-out-uri.
- S-a calificat în playoff-urile naționale.
- Retrasă la excelență 2009-2010 .
Reguli:
- Trei puncte de câștigat, unul de tras, zero de înfrânt.
- În cazul sosirii a două sau mai multe echipe cu puncte egale, clasamentul va fi întocmit în funcție de clasamentul detașat
- În cazul punctelor egale pentru promovări sau retrogradări, a avut loc un playoff.
Notă:
- Belluno a executat 1 punct de penalizare.
Rezultate
Tablou de bord
| GROZAV | BOL | CARE | SOARE | euro | JES | LUN | LUN | POR | SAC | SAG | SAN | SAN | SOM | TAM | TREI | UNI | VIR |
---|
Belluno | –––– | 0-0 | 1-2 | 1-0 | 2-0 | 2-0 | 0-0 | 2-0 | 3-1 | 0-1 | 3-4 | 2-0 | 6-0 | 4-0 | 0-1 | 1-2 | 1-1 | 1-1 |
Bolzano | 1-3 | –––– | 1-0 | 0-2 | 2-4 | 1-1 | 0-1 | 2-2 | 1-3 | 0-2 | 0-0 | 1-2 | 1-2 | 0-0 | 0-0 | 0-1 | 0-4 | 0-1 |
Chioggia | 1-1 | 2-1 | –––– | 1-2 | 0-1 | 0-1 | 1-2 | 1-0 | 2-1 | 0-0 | 2-1 | 3-0 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | 1-1 | 3-0 | 2-1 |
Domegliara | 1-1 | 1-0 | 1-2 | –––– | 2-3 | 0-1 | 3-1 | 4-1 | 0-0 | 1-2 | 1-0 | 0-2 | 2-1 | 1-0 | 1-0 | 0-0 | 0-1 | 1-0 |
Eurotezze | 2-2 | 2-1 | 4-4 | 1-1 | –––– | 2-1 | 1-0 | 2-1 | 1-0 | 0-1 | 2-1 | 3-1 | 0-0 | 1-0 | 1-1 | 1-1 | 1-0 | 0-2 |
Jesolo | 0-1 | 1-1 | 0-0 | 1-1 | 0-0 | –––– | 1-1 | 1-0 | 2-1 | 1-2 | 1-1 | 0-0 | 0-4 | 4-0 | 1-1 | 2-2 | 1-3 | 2-2 |
Montebelluna | 3-1 | 1-2 | 0-1 | 0-1 | 0-0 | 1-0 | –––– | 0-2 | 1-1 | 0-2 | 0-1 | 1-0 | 0-0 | 0-3 | 2-2 | 1-2 | 1-2 | 0-1 |
Montecchio | 2-2 | 1-2 | 0-0 | 0-2 | 0-1 | 1-2 | 0-1 | –––– | 1-0 | 0-2 | 1-1 | 0-1 | 1-1 | 1-0 | 3-0 | 4-1 | 2-2 | 1-4 |
Pordenone | 0-0 | 3-1 | 1-1 | 0-3 | 2-1 | 0-0 | 2-1 | 3-0 | –––– | 3-3 | 1-1 | 2-0 | 0-0 | 2-0 | 0-0 | 2-0 | 1-0 | 1-0 |
Sacilese | 1-1 | 3-0 | 4-2 | 2-2 | 2-1 | 0-0 | 0-1 | 5-1 | 1-0 | –––– | 1-2 | 2-1 | 3-1 | 1-0 | 2-3 | 2-1 | 1-2 | 5-1 |
Sagetaria Julia | 2-1 | 4-2 | 0-1 | 1-2 | 1-4 | 2-2 | 3-2 | 2-2 | 1-3 | 0-2 | –––– | 1-1 | 1-0 | 0-2 | 1-4 | 0-0 | 0-1 | 2-2 |
San Donà | 0-0 | 1-2 | 0-2 | 0-1 | 2-0 | 3-3 | 0-1 | 0-3 | 0-0 | 1-1 | 0-2 | –––– | 1-2 | 1-2 | 0-1 | 0-0 | 1-1 | 1-1 |
Sanvitese | 0-2 | 2-0 | 2-1 | 1-0 | 2-3 | 0-0 | 0-0 | 0-1 | 1-2 | 2-1 | 3-3 | 2-2 | –––– | 0-0 | 1-1 | 1-0 | 1-1 | 0-1 |
Sumă | 0-2 | 1-0 | 1-2 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 0-0 | 3-0 | 1-1 | 1-2 | 0-2 | 0-2 | 2-2 | –––– | 1-1 | 2-2 | 1-2 | 1-0 |
Tamai | 0-0 | 4-0 | 2-1 | 0-0 | 2-3 | 0-1 | 1-4 | 2-3 | 1-1 | 1-2 | 1-1 | 0-0 | 2-0 | 1-1 | –––– | 0-0 | 1-1 | 1-0 |
Trento | 2-2 | 1-1 | 1-0 | 1-2 | 1-2 | 0-2 | 2-1 | 0-0 | 0-0 | 0-1 | 1-1 | 3-0 | 1-2 | 1-1 | 0-0 | –––– | 0-1 | 3-1 |
Uniunea a cincea | 2-0 | 3-0 | 0-2 | 1-1 | 0-1 | 2-0 | 2-1 | 2-1 | 2-1 | 0-1 | 1-2 | 0-1 | 3-4 | 2-1 | 1-2 | 1-1 | –––– | 1-0 |
Virtus Vecomp | 2-1 | 0-0 | 2-0 | 0-1 | 0-1 | 1-1 | 2-0 | 1-1 | 1-1 | 1-1 | 2-1 | 1-1 | 1-1 | 3-0 | 0-2 | 1-0 | 0-1 | –––– |
Calendar
exterior (primul) | Prima zi | retur (18) | | | | | |
---|
7 sept. | 2-0 | Belluno-Jesolo | 1-0 | 11 ian | 0-1 | Bolzano-Montebelluna | 2-1 | 2-1 | Chioggia-Sagittaria Julia | 1-0 | 1-1 | Eurotezze-Domegliara | 3-2 | 1-0 | Montecchio-Somma | 0-3 | 0-0 | Pordenone-Tamai | 1-1 | 3-1 | Sacilese-Sanvitese | 1-2 | 1-1 | San Donà-Virtus Vecomp | 1-1 | 1-1 | Uniunea Quinto-Trento | 1-0 |
| exterior (al 2-lea) | A doua zi | retur (19) | | | | | |
---|
14 sept. | 1-2 | Domegliara-Chioggia | 2-1 | 18 ianuarie | 1-3 | Jesolo-Union Quinto | 0-2 | 3-1 | Montebelluna-Belluno | 0-0 | 0-2 | Sagittaria Julia-Sacilese | 2-1 | 2-0 | Sanvitese-Bolzano | 2-1 | 1-0 | Sum-Eurotezze | 0-1 | 0-0 | Tamai-San Donà | 1-0 | 0-0 | Trento-Pordenone | 0-2 | 1-1 | Virtus Vecomp-Montecchio | 4-1 |
|
exterior (3) | A 3-a zi | retur (20ª) | | | | | |
---|
21 sept | 0-1 | Belluno-Tamai | 0-0 | 25 ian | 0-1 | Bolzano-Trento | 1-1 | 1-2 | Chioggia-Montebelluna | 1-0 | 1-0 | Domegliara-Sagittaria Julia | 2-1 | 0-0 | Eurotezze-Sanvitese | 3-2 | 3-0 | Pordenone-Montecchio | 0-1 | 0-0 | Sacilese-Jesolo | 2-1 | 1-2 | San Donà-Somma | 2-0 | 1-0 | Union Quinto-Virtus Vecomp | 1-0 |
| exterior (al 4-lea) | A 4-a zi | retur (21) | | | | | |
---|
28 sept | 1-1 | Jesolo-Bolzano | 1-1 | 1 februarie | 0-2 | Montebelluna-Sacilese | 1-0 | 0-1 | Montecchio-San Donà | 3-0 | 1-4 | Sagittaria Julia-Eurotezze | 1-2 | 2-1 | Sanvitese-Chioggia | 1-1 | 1-0 | Somma-Domegliara | 0-1 | 1-1 | Tamai-Union Quinto | 2-1 | 2-2 | Trento-Belluno | 2-1 | 1-1 | Virtus Vecomp-Pordenone | 0-1 |
|
exterior (5) | A 5-a zi | retur (22) | | | | | |
---|
5 octombrie | 2-0 | Belluno-Montecchio | 2-2 | 15 februarie | 0-1 | Bolzano-Virtus Vecomp | 0-0 | 1-1 | Chioggia-Trento | 0-1 | 3-1 | Domegliara-Montebelluna | 1-0 | 2-1 | Eurotezze-Jesolo | 0-0 | 2-0 | Pordenone-Somma | 1-1 | 2-3 | Sacilese-Tamai | 2-1 | 1-0 | Sagittaria Julia-Sanvitese | 3-3 | 0-1 | Union Quinto-San Donà | 1-1 |
| exterior (6) | A 6-a zi | retur (23) | | | | | |
---|
12 oct | 0-0 | Jesolo-Chioggia | 1-0 | 22 februarie | 0-0 | Montebelluna-Eurotezze | 0-1 | 2-2 | Montecchio-Union Quinto | 1-2 | 0-0 | San Donà-Pordenone | 0-2 | 1-0 | Sanvitese-Domegliara | 1-2 | 0-2 | Sum-Sagittaria Julia | 2-0 | 4-0 | Tamai-Bolzano | 0-0 | 0-1 | Trento-Sacilese | 1-2 | 2-1 | Virtus Vecomp-Belluno | 1-1 |
|
exterior (al 7-lea) | A 7-a zi | retur (24) | | | | | |
---|
19 oct | 3-1 | Belluno-Pordenone | 0-0 | 1 mar. | 1-2 | Bolzano-San Donà | 2-1 | 2-1 | Chioggia-Virtus Vecomp | 0-2 | 0-0 | Domegliara-Trento | 2-1 | 1-1 | Eurotezze-Tamai | 3-2 | 5-1 | Sacilese-Montecchio | 2-0 | 2-2 | Sagetaria Julia-Jesolo | 1-1 | 0-0 | Sanvitese-Montebelluna | 0-0 | 2-1 | Uniunea a cincea sumă | 2-1 |
| exterior (8) | A 8-a zi | retur (25) | | | | | |
---|
26 oct | 1-1 | Jesolo-Domegliara | 1-0 | 8 mar. | 0-1 | Montebelluna-Sagittaria Julia | 2-3 | 1-2 | Montecchio-Bolzano | 2-2 | 1-0 | Pordenone-Union Quinto | 1-2 | 0-0 | San Donà-Belluno | 0-2 | 2-2 | Somma-Sanvitese | 0-0 | 2-1 | Tamai-Chioggia | 0-1 | 1-2 | Trento-Eurotezze | 1-1 | 1-1 | Virtus Vecomp-Sacilese | 1-5 |
|
exterior (9) | A 9-a zi | retur (26) | | | | | |
---|
2 noiembrie | 4-0 | Belluno-Somma | 2-0 | 15 mar. | 0-4 | Bolzano-Union Quinto | 0-3 | 3-0 | Chioggia-San Donà | 2-0 | 1-0 | Domegliara-Virtus Vecomp | 1-0 | 2-1 | Eurotezze-Montecchio | 1-0 | 1-0 | Montebelluna-Jesolo | 1-1 | 1-0 | Sacilese-Pordenone | 3-3 | 1-4 | Sagittaria Julia-Tamai | 1-1 | 1-0 | Sanvitese-Trento | 2-1 |
| andata (10ª) | 10ª giornata | ritorno (27ª) | | | | | |
---|
9 nov. | 0-4 | Jesolo-Sanvitese | 0-0 | 22 mar. | 0-0 | Montecchio-Chioggia | 0-1 | 3-1 | Pordenone-Bolzano | 3-1 | 1-1 | San Donà-Sacilese | 1-2 | 0-0 | Somma-Montebelluna [1] | 3-0 | 0-0 | Tamai-Domegliara | 0-1 | 1-1 | Trento-Sagittaria Julia | 0-0 | 2-0 | Union Quinto-Belluno | 1-1 | 0-1 | Virtus Vecomp-Eurotezze | 2-0 |
|
andata (11ª) | 11ª giornata | ritorno (28ª) | | | | | |
---|
16 nov. | 0-0 | Bolzano-Somma | 0-1 | 29 mar. | 3-0 | Chioggia-Union Quinto | 2-0 | 0-2 | Domegliara-San Donà | 1-0 | 1-0 | Eurotezze-Pordenone | 1-2 | 2-2 | Jesolo-Trento | 2-0 | 2-2 | Montebelluna-Tamai | 4-1 | 1-1 | Sacilese-Belluno | 1-0 | 2-2 | Sagittaria Julia-Montecchio | 1-1 | 0-1 | Sanvitese-Virtus Vecomp | 1-1 |
| andata (12ª) | 12ª giornata | ritorno (29ª) | | | | | |
---|
23 nov. | 0-0 | Belluno-Bolzano | 3-1 | 4 apr. | 0-2 | Montecchio-Domegliara | 1-4 | 1-1 | Pordenone-Chioggia | 1-2 | 2-0 | San Donà-Eurotezze | 1-3 | 1-1 | Somma-Jesolo | 0-4 | 2-0 | Tamai-Sanvitese | 1-1 | 2-1 | Trento-Montebelluna | 2-1 | 0-1 | Union Quinto-Sacilese | 2-1 | 2-1 | Virtus Vecomp-Sagittaria Julia | 2-2 |
|
andata (13ª) | 13ª giornata | ritorno (30ª) | | | | | |
---|
30 nov. | 2-1 | Chioggia-Bolzano | 0-1 | 19 apr. | 0-1 | Domegliara-Union Quinto | 1-1 | 2-2 | Eurotezze-Belluno | 0-2 | 2-2 | Jesolo-Virtus Vecomp | 1-1 | 0-2 | Montebelluna-Montecchio | 1-0 | 1-0 | Sacilese-Somma | 2-1 | 1-3 | Sagittaria Julia-Pordenone | 1-1 | 2-2 | Sanvitese-San Donà | 2-1 | 0-0 | Trento-Tamai | 0-0 |
| andata (14ª) | 14ª giornata | ritorno (31ª) | | | | | |
---|
7 dic. | 1-2 | Belluno-Chioggia | 1-1 | 26 apr. | 0-2 | Bolzano-Sacilese | 0-3 | 1-1 | Montecchio-Sanvitese | 1-0 | 0-3 | Pordenone-Domegliara | 0-0 | 0-2 | San Donà-Sagittaria Julia | 1-1 | 2-2 | Somma-Trento | 1-1 | 0-1 | Tamai-Jesolo | 1-1 | 0-1 | Union Quinto-Eurotezze | 0-1 | 2-0 | Virtus Vecomp-Montebelluna | 1-0 |
|
andata (15ª) | 15ª giornata | ritorno (32ª) | | | | | |
---|
14 dic. | 0-0 | Chioggia-Sacilese | 2-4 | 3 mag. | 1-1 | Domegliara-Belluno | 0-1 | 2-1 | Eurotezze-Bolzano | 4-2 | 1-0 | Jesolo-Montecchio | 2-1 | 1-0 | Montebelluna-San Donà | 1-0 | 0-1 | Sagittaria Julia-Union Quinto | 2-1 | 1-2 | Sanvitese-Pordenone | 0-0 | 1-1 | Tamai-Somma | 1-1 | 3-1 | Trento-Virtus Vecomp | 0-1 |
| andata (16ª) | 16ª giornata | ritorno (33ª) | | | | | |
---|
21 dic. | 6-0 | Belluno-Sanvitese | 2-0 | 10 mag. | 0-0 | Bolzano-Sagittaria Julia | 2-4 | 0-1 | Chioggia-Eurotezze | 4-4 | 3-0 | Montecchio-Tamai | 3-2 | 0-0 | Pordenone-Jesolo | 1-2 | 2-2 | Sacilese-Domegliara | 2-1 | 0-0 | San Donà-Trento | 0-3 | 2-1 | Union Quinto-Montebelluna | 2-1 | 3-0 | Virtus Vecomp-Somma | 0-1 |
|
andata (17ª) | 17ª giornata | ritorno (34ª) | | | | | |
---|
4 gen. | 1-0 | Domegliara-Bolzano | 2-0 | 17 mag. | 0-1 | Eurotezze-Sacilese | 1-2 | 0-0 | Jesolo-San Donà | 3-3 | 1-1 | Montebelluna-Pordenone | 1-2 | 2-1 | Sagittaria Julia-Belluno | 4-3 | 1-1 | Sanvitese-Union Quinto | 4-3 | 1-2 | Somma-Chioggia | 1-1 | 1-0 | Tamai-Virtus Vecomp | 2-0 | 0-0 | Trento-Montecchio | 1-4 |
| |
|
Spareggi
Play-off
Semifinali
Finale
Play-out
Note
Voci correlate