Cupa Italiei Serie D 2019-2020 (faza finală)
Salt la navigare Salt la căutare
Această intrare colectează o analiză aprofundată a meciurilor din faza finală a ediției 2019-2020 a cupei italiene de fotbal Serie D.
Cupa Italiei Serie D 2019-2020 Stadiu final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Competiție | Cupa Italiei Serie D | ||||
Sport | Fotbal | ||||
Ediție | 21 | ||||
Administrator | FIGC | ||||
La tine acasa | din 18 septembrie 2019 până la 12 februarie 2020 | ||||
Participanți | 64 | ||||
Rezultate | |||||
Câştigător | nealocat | ||||
Statistici | |||||
Meciuri organizate | 63 | ||||
Goluri marcate | 175 (2,78 pe meci) | ||||
Cronologia concursului | |||||
|
Tablou de bord
A treizeci și a doua de finală | Runda a 32-a | Optimi | Sferturi de finala | Semifinale | Finala | |||||||||||||||||||
Chions | 0 | |||||||||||||||||||||||
Campodarsego | 3 | |||||||||||||||||||||||
Campodarsego | 2 | |||||||||||||||||||||||
Adriese | 1 | |||||||||||||||||||||||
Mestre | 0 (1) | |||||||||||||||||||||||
Adriese ( dcr ) | 0 (4) | |||||||||||||||||||||||
Campodarsego | 0 | |||||||||||||||||||||||
Union Feltre | 3 | |||||||||||||||||||||||
Montebelluna | 2 (4) | |||||||||||||||||||||||
Union Feltre ( dcr ) | 2 (5) | |||||||||||||||||||||||
Union Feltre | 2 | |||||||||||||||||||||||
Villafranca | 0 | |||||||||||||||||||||||
dcr ) | Villafranca (1 (4) | |||||||||||||||||||||||
Virtus Bolzano | 1 (2) | |||||||||||||||||||||||
Union Feltre | 1 | |||||||||||||||||||||||
Thunderbolt Caratese | 2 | |||||||||||||||||||||||
Cremă | 1 | |||||||||||||||||||||||
Fanfulla | 0 | |||||||||||||||||||||||
Cremă | 1 | |||||||||||||||||||||||
Seregno | 2 | |||||||||||||||||||||||
Seregno | 4 | |||||||||||||||||||||||
Fermă | 1 | |||||||||||||||||||||||
Seregno | 2 (1) | |||||||||||||||||||||||
Folgore Caratese ( dcr ) | 2 (3) | |||||||||||||||||||||||
Mantua | 3 | |||||||||||||||||||||||
Ciliverghe Mazzano | 4 | |||||||||||||||||||||||
Ciliverghe Mazzano | 1 | |||||||||||||||||||||||
Thunderbolt Caratese | 2 | |||||||||||||||||||||||
Thunderbolt Caratese | 2 | |||||||||||||||||||||||
Caravaggio | 0 | |||||||||||||||||||||||
Thunderbolt Caratese | 3 | n. | ||||||||||||||||||||||
Sanremese | 0 | d. | ||||||||||||||||||||||
Pro Sesto | 1 | |||||||||||||||||||||||
Inveruno | 2 | |||||||||||||||||||||||
Inveruno | 3 | |||||||||||||||||||||||
Brusaporto | 2 | |||||||||||||||||||||||
dcr ) | Brusaporto (1 (4) | |||||||||||||||||||||||
Vila d'Almè | 1 (3) | |||||||||||||||||||||||
Inveruno | 2 (3) | |||||||||||||||||||||||
Sanremese ( dcr ) | 2 (5) | |||||||||||||||||||||||
Sanremese ( dcr ) | 0 (4) | |||||||||||||||||||||||
Savona | 0 (2) | |||||||||||||||||||||||
Sanremese | 3 | |||||||||||||||||||||||
Chieri | 0 | |||||||||||||||||||||||
Chieri | 3 | |||||||||||||||||||||||
Ligorna | 0 | |||||||||||||||||||||||
Sanremese ( dcr ) | 1 (4) | |||||||||||||||||||||||
Seravezza | 1 (3) | |||||||||||||||||||||||
Ponsacco | 4 | |||||||||||||||||||||||
Toată pielea | 2 | |||||||||||||||||||||||
Ponsacco | 0 | |||||||||||||||||||||||
Seravezza | 2 | |||||||||||||||||||||||
Seravezza | 2 | |||||||||||||||||||||||
Grosseto | 1 | |||||||||||||||||||||||
dcr ) | Seravezza (2 (3) | |||||||||||||||||||||||
San Donato Tav. | 2 (2) | |||||||||||||||||||||||
Grassina | 2 | |||||||||||||||||||||||
Scandicci | 1 | |||||||||||||||||||||||
Grassina | 1 | |||||||||||||||||||||||
San Donato Tav. | 3 | |||||||||||||||||||||||
San Donato Tav. ( Dcr ) | 1 (4) | |||||||||||||||||||||||
Monterosi | 1 (3) | |||||||||||||||||||||||
n. | ||||||||||||||||||||||||
Fasano | d. | |||||||||||||||||||||||
Mezzolara | 1 | |||||||||||||||||||||||
Vigor Carpaneto | 0 | |||||||||||||||||||||||
Mezzolara | 2 | |||||||||||||||||||||||
Savignanese | 1 | |||||||||||||||||||||||
Savignanese | 2 | |||||||||||||||||||||||
Matelica | 1 | |||||||||||||||||||||||
Mezzolara | 2 | |||||||||||||||||||||||
Tolentino | 4 | |||||||||||||||||||||||
Sangiustese | 1 | |||||||||||||||||||||||
Montegiorgio | 2 | |||||||||||||||||||||||
Montegiorgio | 0 | |||||||||||||||||||||||
Tolentino | 2 | |||||||||||||||||||||||
Tolentino | 3 | |||||||||||||||||||||||
Cannara | 1 | |||||||||||||||||||||||
Tolentino ( dcr ) | 1 (5) | |||||||||||||||||||||||
Pineto | 1 (4) | |||||||||||||||||||||||
Avezzano | 0 | |||||||||||||||||||||||
Pineto | 1 | |||||||||||||||||||||||
Pineto | 1 | |||||||||||||||||||||||
Ostia Mare | 0 | |||||||||||||||||||||||
Trastevere | 0 (3) | |||||||||||||||||||||||
Ostia Mare ( dcr ) | 0 (5) | |||||||||||||||||||||||
Pineto ( dcr ) | 3 (4) | |||||||||||||||||||||||
Torres | 3 (2) | |||||||||||||||||||||||
Lanusei | 0 | |||||||||||||||||||||||
Torres | 2 | |||||||||||||||||||||||
Torres | 3 | |||||||||||||||||||||||
Aprilia | 0 | |||||||||||||||||||||||
Aprilia ( dcr ) | 0 (4) | |||||||||||||||||||||||
Vis Artena | 0 (3) | |||||||||||||||||||||||
Tolentino | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||
Fasano | 1 | 4 | 5 | |||||||||||||||||||||
Atletico Terme Fiuggi | 1 | |||||||||||||||||||||||
Pridvore | 2 | |||||||||||||||||||||||
Pridvore | 0 | |||||||||||||||||||||||
Savoy | 2 | |||||||||||||||||||||||
Savoy | 3 | |||||||||||||||||||||||
Fidelis Andria | 0 | |||||||||||||||||||||||
Savoy | 0 (3) | |||||||||||||||||||||||
Fasano ( dcr ) | 0 (4) | |||||||||||||||||||||||
FC Francavilla | 0 | |||||||||||||||||||||||
Fasano | 2 | |||||||||||||||||||||||
Fasano | 3 | |||||||||||||||||||||||
Taranto | 2 | |||||||||||||||||||||||
Taranto | 2 | |||||||||||||||||||||||
Audace Cerignola | 0 | |||||||||||||||||||||||
Fasano ( dcr ) | 1 (5) | |||||||||||||||||||||||
Foggia | 1 (3) | |||||||||||||||||||||||
Foggia | 3 | |||||||||||||||||||||||
Vastogirardi | 1 | |||||||||||||||||||||||
Foggia | 3 | |||||||||||||||||||||||
Turris | 1 | |||||||||||||||||||||||
Turris ( dcr ) | 1 (4) | |||||||||||||||||||||||
Sorrento | 1 (2) | |||||||||||||||||||||||
Foggia | 3 | |||||||||||||||||||||||
Acireale | 0 | |||||||||||||||||||||||
Marsala | 0 | |||||||||||||||||||||||
Acireale | 2 | |||||||||||||||||||||||
Acireale | 2 | |||||||||||||||||||||||
FC Messina | 0 | |||||||||||||||||||||||
FC Messina | 2 | |||||||||||||||||||||||
Cittanovese | 0 |
A treizeci și a doua de finală
Rezultate
Messina 18 septembrie 2019, ora 15.00 | FC Messina | 2 - 0 raport | Cittanovese | Stadionul San Filippo-Franco Scoglio
| ||||||
|
Fiuggi 25 septembrie 2019, ora 15.00 | Atletico Terme Fiuggi | 1-2 | Pridvore | Stadionul municipal
| ||||||
|
Brusaporto 25 septembrie 2019, ora 15.00 | Brusaporto | 1 - 1 raport | Vila d'Almè | Centrul sportiv municipal
| |||||||||
|
Chieri 25 septembrie 2019, ora 15.00 | Chieri | 3 - 0 raport | Ligorna | Stadionul Piero De Paoli
| ||||||
|
Chions 25 septembrie 2019, ora 15.00 | Chions | 0 - 3 raport | Campodarsego | Stadionul Francesco Tesolin
| ||||||
|
Carate Brianza 25 septembrie 2019, ora 15.00 | Thunderbolt Caratese | 2 - 0 raport | Caravaggio | Stadionul XXV Aprile
| ||||||
|
Baie în Ripoli 25 septembrie 2019, ora 15.00 | Grassina | 2 - 1 | Scandicci | Stadionul municipal
| ||||||
|
Mantua 25 septembrie 2019, ora 15.00 | Mantua | 3 - 4 raport | Ciliverghe Mazzano | Stadionul Danilo Martelli
| ||||||
|
Mestre 25 septembrie 2019, ora 15.00 | Mestre | 0 - 0 | Adriese | Stadionul Francesco Baracca
| ||||||
|
Budrio 25 septembrie 2019, ora 15.00 | Mezzolara | 1 - 0 raport | Vigor Carpaneto | Stadionul Pietro Zucchini
| ||||||
|
Montegiorgio 25 septembrie 2019, ora 15.00 | Sangiustese | 1-2 Inversia câmpului raport | Montegiorgio | Stadionul Tamburrini
| ||||||
|
Barberino Tavarnelle 25 septembrie 2019, ora 15.00 | San Donato Tavarnelle | 1 - 1 raport | Monterosi | Stadionul Leonardo Pianigiani
| |||||||||
|
Sanremo 25 septembrie 2019, ora 15.00 | Sanremese | 0 - 0 raport | Savona | Stadionul municipal
| ||||||
|
Savignano sul Rubicone 25 septembrie 2019, ora 15.00 | Savignanese | 2 - 1 raport | Matelica | Stadionul Giuseppe Capanni
| ||||||
|
Seravezza 25 septembrie 2019, ora 15.00 | Seravezza | 2 - 1 raport | Grosseto | Stadionul Good Rest
| ||||||
|
Seregno 25 septembrie 2019, ora 15.00 | Seregno | 4 - 1 raport | Fermă | Stadionul Ferruccio
| ||||||
|
Roma 25 septembrie 2019, ora 15.00 | Trastevere | 0 - 0 raport | Ostia Mare | Stadionul Trastevere
| ||||||
|
Francavilla în Sinni 25 septembrie 2019, ora 15.30 | FC Francavilla | 0 - 2 raport | Fasano | Stadionul Nunzio Fittipaldi
| ||||||
|
Lanusei 25 septembrie 2019, ora 16.00 | Lanusei | 0 - 2 raport | Torres | Stadionul Lixius
| ||||||
|
Villafranca din Verona 25 septembrie 2019, ora 16.30 | Villafranca | 1 - 1 raport | Virtus Bolzano | Stadionul municipal
| |||||||||
|
Montebelluna 25 septembrie 2019, ora 18.00 | Montebelluna | 2 - 2 | Union Feltre | Stadionul San Vigilio
| |||||||||
|
Sesto San Giovanni 25 septembrie 2019, ora 18.00 | Pro Sesto | 1-2 raport | Inveruno | Stadionul Breda
| ||||||
|
Aprilia 25 septembrie 2019, ora 18.30 | Aprilia | 0 - 0 raport | Vis Artena | Stadionul Quinto Ricci
| ||||||
|
Tolentino 25 septembrie 2019, ora 19.00 | Tolentino | 3 - 1 | Cannara | Stadionul Victoriei
| ||||||
|
Foggia 25 septembrie 2019, ora 20:00 | Foggia | 3 - 1 | Vastogirardi | Stadionul Pino Zaccheria
| ||||||
|
Avezzano 25 septembrie 2019, ora 20.30 | Avezzano | 0 - 1 raport | Pineto | Stadionul Marsi
| ||||||
|
Ponsacco 25 septembrie 2019, ora 20.45 | Ponsacco | 4 - 2 raport | Toată pielea | Stadionul municipal
| ||||||
|
Gragnano 2 octombrie 2019, ora 15.00 | Turris | 1 - 1 raport | Sorrento | Stadionul San Michele
| |||||||||
|
Cremă 2 octombrie 2019, ora 20.30 | Cremă | 1 - 0 raport | Fanfulla | Stadionul Giuseppe Voltini
| ||||||
|
Marsala 9 octombrie 2019, ora 15.00 | Marsala | 0 - 2 raport | Acireale | Stadionul Antonino Lombardo Angotta
| ||||||
|
Taranto 9 octombrie 2019, ora 15.00 | Taranto | 2 - 0 | Audace Cerignola | Stadionul Erasmo Iacovone
| ||||||
|
Torre Annunziata 9 octombrie 2019, ora 20:00 | Savoy | 3 - 0 | Fidelis Andria | Stadionul Alfredo Giraud
| ||||||
|
Tabel rezumat
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
18 septembrie 2019 | ||
FC Messina | 2 - 0 | Cittanovese |
25 septembrie 2019 | ||
Chions | 0 - 3 | Campodarsego |
Mestre | 0 - 0 (1-4 dcr ) | Adriese |
Montebelluna | 2-2 (4-5 pe pixuri ) | Union Feltre |
Villafranca | 1-1 (4-2 pe pixuri ) | Virtus Bolzano |
Seregno | 4 - 1 | Fermă |
Mantua | 3 - 4 | Ciliverghe Mazzano |
Thunderbolt Caratese | 2 - 0 | Caravaggio |
Pro Sesto | 1-2 | Inveruno |
Brusaporto | 1 - 1 (5-4 dcr ) | Vila d'Almè |
Chieri | 3 - 0 | Ligorna |
Sanremese | 0 - 0 (4-2 dcr ) | Savona |
Seravezza | 2 - 1 | Grosseto |
Ponsacco | 4 - 2 | Toată pielea |
Grassina | 2 - 1 | Scandicci |
San Donato Tavarnelle | 1 - 1 (4-3 dcr ) | Monterosi |
Mezzolara | 1 - 0 | Vigor Carpaneto |
Savignanese | 2 - 1 | Matelica |
Tolentino | 3 - 1 | Cannara |
Sangiustese | 1-2 | Montegiorgio |
Avezzano | 0 - 1 | Pineto |
Trastevere | 0 - 0 (3-5 dcr ) | Ostia Mare |
Lanusei | 0 - 2 | Torres |
Aprilia | 0 - 0 (4-3 dcr ) | Vis Artena |
Atletico Terme Fiuggi | 1-2 | Pridvore |
FC Francavilla | 0 - 2 | Fasano |
Foggia | 3 - 1 | Vastogirardi |
2 octombrie 2019 | ||
Cremă | 1 - 0 | Fanfulla |
Turris | 1-1 (4-2 pe pixuri ) | Sorrento |
9 octombrie 2019 | ||
Savoy | 3 - 0 | Fidelis Andria |
Taranto | 2 - 0 | Audace Cerignola |
Marsala Calcio | 0 - 2 | Acireale |
Runda a 32-a
Rezultate
Campodarsego 9 octombrie 2019, ora 15.00 | Campodarsego | 2 - 1 raport | Adriese | Stadionul Municipal
| ||||||
|
Cremă 9 octombrie 2019, ora 15.00 | Cremă | 1-2 raport | Seregno | Stadionul Giuseppe Voltini
| ||||||
|
Mazzano 9 octombrie 2019, ora 15.00 | Ciliverghe Mazzano | 1-2 raport | Thunderbolt Caratese | Centrul sportiv Sterilgarda
| ||||||
|
Inveruno 9 octombrie 2019, ora 15.00 | Inveruno | 3 - 2 | Brusaporto | Stadionul Luigino Garavaglia
| ||||||
|
Ponsacco 9 octombrie 2019, ora 15.00 | Ponsacco | 0 - 2 raport | Seravezza | Stadionul municipal
| ||||||
|
Baie în Ripoli 9 octombrie 2019, ora 15.00 | Grassina | 1 - 3 raport | San Donato Tavarnelle | Stadionul municipal
| ||||||
|
Budrio 9 octombrie 2019, ora 15.00 | Mezzolara | 2 - 1 raport | Savignanese | Stadionul Pietro Zucchini
| ||||||
|
Monte San Giusto 9 octombrie 2019, ora 15.00 | Montegiorgio | 0 - 2 raport | Tolentino | Stadionul Villa San Filippo
| ||||||
|
Chieri 9 octombrie 2019, ora 15.30 | Chieri | 0 - 3 raport | Sanremese | Stadionul Piero De Paoli
| ||||||
|
Pineto 9 octombrie 2019, ora 17.30 | Pineto | 1 - 0 raport | Ostia Mare | Stadionul Mariani-Pavone
| ||||||
|
Pedavena 9 octombrie 2019, ora 20:00 | Union Feltre | 2 - 0 | Villafranca | Stadionul Boscherai
| ||||||
|
Sassari 16 octombrie 2019, ora 15:00 | Torres | 3 - 0 raport | Aprilia | Stadionul Vanni Sanna
| ||||||
|
Foggia 16 octombrie 2019, ora 18.00 | Foggia | 3 - 1 raport | Turris | Stadionul Pino Zaccheria
| ||||||
|
Pridvore 23 octombrie 2019, ora 15.00 | Pridvore | 0 - 2 raport | Savoy | Stadionul San Ciro
| ||||||
|
Acireale 23 octombrie 2019, ora 19.00 | Acireale | 2 - 0 | FC Messina | Stadionul Tupparello
| ||||||
|
Fasano 30 octombrie 2019, ora 14.30 | Fasano | 3 - 2 | Taranto | Stadionul Vito Curlo
| ||||||
|
Tabel rezumat
Echipa 1 | Rezultat | Echipa 2 |
---|---|---|
9 octombrie 2019 | ||
Campodarsego | 2 - 1 | Adriese |
Union Feltre | 2 - 0 | Villafranca |
Cremă | 1-2 | Seregno |
Ciliverghe Mazzano | 1-2 | Thunderbolt Caratese |
Inveruno | 3 - 2 | Brusaporto |
Chieri | 0 - 3 | Sanremese |
Ponsacco | 0 - 2 | Seravezza |
Grassina | 1 - 3 | San Donato Tavarnelle |
Mezzolara | 2 - 1 | Savignanese |
Montegiorgio | 0 - 2 | Tolentino |
Pineto | 1 - 0 | Ostia Mare |
16 octombrie 2019 | ||
Torres | 3 - 0 | Aprilia |
Foggia | 3 - 1 | Turris |
23 octombrie 2019 | ||
Pridvore | 0 - 2 | Savoy |
Acireale | 2 - 0 | FC Messina |
30 octombrie 2019 | ||
Fasano | 3 - 2 | Taranto |
Optimi
Rezultate
Carate Brianza 13 noiembrie 2019, ora 14.30 | Thunderbolt Caratese | 2 - 2 raport | Seregno | Stadionul XXV Aprile
| |||||||||
|
Tavarnelle Val di Pesa 13 noiembrie 2019, ora 14.30 | San Donato Tavarnelle | 2 - 2 | Seravezza | Stadionul Leonardo Pianigiani
| |||||||||
|
Inveruno 13 novembre 2019, ore 15:00 | Inveruno | 2 – 2 | Sanremese | Stadio Luigino Garavaglia
| |||||||||
|
Tolentino 13 novembre 2019, ore 15:30 | Tolentino | 4 – 2 | Mezzolara | Stadio della Vittoria
| ||||||
|
Torre Annunziata 13 novembre 2019, ore 16:00 | Savoia | 0 – 0 | Fasano | Stadio Alfredo Giraud
| ||||||
|
Foggia 13 novembre 2019, ore 20:30 | Foggia | 3 – 0 | Acireale | Stadio Pino Zaccheria
| ||||||
|
Sassari 13 novembre 2019, ore 20:30 | Torres | 3 – 3 referto | Pineto | Stadio Vanni Sanna
| |||||||||
|
Pedavena 20 novembre 2019, ore 20:00 | Union Feltre | 3 – 0 referto | Campodarsego | Stadio Boscherai
| ||||||
|
Tabella riassuntiva
Squadra 1 | Risultato | Squadra 2 |
---|---|---|
13 novembre 2019 | ||
Folgore Caratese | 2 - 2 (3-1 dcr ) | Seregno |
Inveruno | 2 - 2 (3-5 dcr ) | Sanremese |
San Donato Tavarnelle | 2 - 2 (2-3 dcr ) | Seravezza |
Tolentino | 4 - 2 | Mezzolara |
Torres | 3 - 3 (2-4 dcr ) | Pineto |
Savoia | 0 - 0 (3-4 dcr ) | Fasano |
Foggia | 3 - 0 | Acireale |
20 novembre 2019 | ||
Union Feltre | 3 - 0 | Campodarsego |
Quarti di finale
Risultati
Fasano 4 dicembre 2019, ore 14:30 | Fasano | 1 – 1 | Foggia | Stadio Vito Curlo
| |||||||||
|
Verano Brianza 4 dicembre 2019, ore 15:00 | Folgore Caratese | 2 – 1 | Union Feltre | Stadio Claudio Casati
| ||||||
|
Seravezza 4 dicembre 2019, ore 15:30 | Seravezza | 1 – 1 | Sanremese | Stadio Buon Riposo
| |||||||||
|
Pineto 11 dicembre 2019, ore 17:30 | Pineto | 1 – 1 referto | Tolentino | Stadio Mariani-Pavone
| |||||||||
|
Tabella riassuntiva
Squadra 1 | Risultato | Squadra 2 |
---|---|---|
4 dicembre 2019 | ||
Folgore Caratese | 2 - 1 | Union Feltre |
Seravezza | 1 - 1 (3-4 dcr ) | Sanremese |
Fasano | 1 - 1 (5-3 dcr ) | Foggia |
11 dicembre 2019 | ||
Pineto | 1 - 1 (4-5 dcr ) | Tolentino |
Semifinali
Risultati
Andata
Sanremo 29 gennaio 2020, ore 15:00 | Sanremese | 0 – 3 (a tavolino) referto | Folgore Caratese | Stadio comunale
|
Tolentino 29 gennaio 2020, ore 15:30 | Tolentino | 1 – 1 referto | Fasano | Stadio della Vittoria
| ||||||
|
Ritorno
Fasano 12 febbraio 2020, ore 15:30 | Fasano | 4 – 0 referto | Tolentino | Stadio Vito Curlo
| ||||||
|
Carate Brianza | Folgore Caratese | – Non disputata | Sanremese | Stadio XXV Aprile |
Tabella riassuntiva
Squadra 1 | Totale | Squadra 2 | Andata | Ritorno |
---|---|---|---|---|
Sanremese | Folgore Caratese | 0 - 3 [1] | nd | |
Tolentino | 1 - 5 | Fasano | 1 - 1 | 0 - 4 |
Note
- ^ Gara disputata il 29 gennaio e terminata 1-0 in favore della Sanremese ( referto ). A seguito di ricorso della Folgore Caratese, il 13 febbraio Giudice Sportivo assegna lo 0-3 a tavolino, avendo i liguri schierato un giocatore in posizione irregolare. Vedi Comunicato LND